10 Aralık 2010 Cuma

Diana Taurasi Fenerbahçe Gazetesi Röportajı !!!


Taurasi: “Büyük işler başarmaya geldim”
10.12.2010
Fenerbahçe’nin ABD'li süper yıldızı Diana Taurasi, Fenerbahçe Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu.
Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı'nın yıldız oyuncusu Diana Taurasi, Sarı-Lacivertli kulübe büyük başarılar kazanmak için geldiğini belirtti.

Fenerbahçe Gazetesi'nde röportajı yayımlanan ABD'li oyuncu, Sarı-Lacivertlilerin Avrupa ve dünyada marka haline gelmiş bir kulüp olduğunu kaydederek, “Kulüp içinde yer alan sporcuların hepsi kaliteli isimler. Fenerbahçe, kadın basketboluna da önem veren bir spor kulübü. Teklif aldıktan sonra böyle bir camiada olmaktan mutlu olacağımı söyledim ve şu anda Fenerbahçe forması ile mücadele etmekteyim” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’nin şu ana kadar iyi yolda olduğunu anlatan Taurasi, şunları kaydetti: “İmzayı attığım günden beri çok güzel geri dönüşler alıyorum. Gerek Türk halkının, gerekse taraftarımızın bana karşı büyük ilgisi var. Türkiye'de basketbolun bu kadar çok sevildiğini bilmiyordum. Fenerbahçe'nin içine girince daha da iyi anladım. Ben buraya büyük işler başarmaya geldim ve bu ilgiye layık olacağım. Fenerbahçe taraftarı futbola gösterdiği ilgiyi, verdiği desteğin benzerini de basketbola veriyor. Burada basketbol oynamak son derece zevkli.”

FIBA Bayanlar Euroleauge'de yoluna yenilgisiz devam eden Sarı-Lacivertlilerin yıldız oyuncusu Taurasi, bu kulvarda mücadele eden her takımın dörtlü finali hedeflediğini belirterek, “Biz de çok istiyoruz ama bunu söylemeden önce kendimizi çok daha iyi geliştirmeliyiz. Aşamalı bir şekilde ilerledikten sonra kuşkusuz başarı gelecektir. Zaten ben buraya bir şeyler yapmaya geldim, büyük işler başarmak için buradayım” yorumunu yaptı.

Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi'nde oynayan bazı takımların, Euroleague'deki birçok takımdan iyi olduğunu dile getiren ABD'li oyuncu, kişisel özellikleriyle ilgili bir soruyu, “Sahadaki kişiliğim ile normal yaşamdaki kişiliğim arasında bir fark söz konusu. Saha içinde son derce disiplinli, agresif, sinirli ve mükemmeliyetçi biriyim. Ama saha dışında şakacı, esprili bir kişiliğe sahibim. Belki o farklı bir özellikmiş gibi algılanabilir” diye yanıtladı.

Çocukluğumdan beri NBA'i takip ettiğini anlatan Taurasi, “Basketbola aşık olmamın sebeplerinden biri de NBA. Onun dışında küçükken kız kardeşim ile birlikte futbol oynardık. Ama şimdi sadece bir futbol izleyicisiyim. Genelde NBA'i ve futbol maçlarını takip ediyorum. Özellikle bağlı bulunduğunuz kulübün maçlarını seyretmek daha da keyif verici oluyor. Bu yüzden Fenerbahçe'nin maçlarını kaçırmamaya çalışıyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder